Новини психології

Нові ознаки лідерства



У минулому бути лідером означало бути попереду. Займати найвищу посаду. Забити найбільшу кількість голів або набрати найбільшу кількість голосів. Але з часом поняття лідерства змінюється. Ми живемо в новому світі і повинні розглядати лідерство з нової точки зору. Ось кілька ознак «нового лідерства».
1. Лідерство не існує у відриві від людей. Лідерство не існує у відриві від людей. Чи зміг я зробити людей щасливішими і сильнішими? Чи підвищилась завдяки мені якість їхнього життя? Нам також необхідний новий критерій для вимірювання успіху в досягненні поставлених цілей. Підстав зразок прибутку або валового внутрішнього продукту вже недостатньо.
2. Бути лідером - означає керувати собою. Поставте перед собою мету, досягніть її - і ви відразу ж станете лідером для інших. Живіть власним життям. Не рівняйтеся на інших. Живіть за власним планом.
3. Лідерство нерозривно пов'язане з внутрішньою мотивацією. У багатьох з нас лідер асоціюється з суворим армійським офіцером, який кричить громовим голосом: «Вам доведеться звикнути, інакше вилетите геть!» Багато власників компаній поводяться зі своїми співробітниками точно також. Це цілком зрозуміло, оскільки структура компаній формувалася на основі військової моделі. Я глибоко впевнений, що дана форма лідерства швидко застаріє і піде в небуття. Командно-контрольний підхід ми замінюємо підходом, який вчить і збагачує. Рано чи пізно люди починають чинити опір і протистояти зовнішньому контролю. Коли це відбувається, задоволення від роботи втрачається і продуктивність падає.
4. Лідер прагне досконалості, визнаючи недоліки. Ні ви, ні я не досконалі. Ми хочемо досягти своїх цілей і реалізувати свої мрії. Але так трапляється не завжди. Ми терпимо фіаско. У такі моменти бути лідером означає прийняти той факт, що всі ми - люди. В ході вивчення ста компаній, що займають лідируюче положення на ринку і керованих своїми засновниками, з'ясувалося, що підприємці як мінімум сім разів зазнали невдачі, перш ніж їм посміхнувся успіх. У поразці немає нічого негожого - якщо ви знову піднімаєтеся на ноги.

5. Лідерство пов'язане зї змінами. Світ, в якому ми живемо, кидає нам тисячі викликів. Фінансових. Емоційних. Фізичних. Багато хто приносять біль, страждання і розчарування. Ви можете йти по життю, проклинаючи все на світі, скаржачись на долю і благаючи, щоб усе повернулося на свої місця. А можете змінитися самі. Всім нам властиві недоліки і згубні звички. Мати їх - не помилка. Помилка - не міняти їх. 

Чому плачуть дітки?



Данські вчені-педіатри прийшли до висновку, що частий плач і коліки у новонароджених викликаються... пригніченим душевним станом батька.
Оскільки завжди вважалося, що поширені проблеми малюків пов'язані, насамперед, з станом матері, то і всі наукові дослідження були спрямовані саме на матусь. Проте данці вирішили з'ясувати, наскільки батьківські емоції впливають на стан новонароджених.
Керівник досліджень, роттердамський психіатр Mijke P. van den Berg, і його колеги опитали батьків чотирьох з половиною тисяч двомісячних дітей з метою встановити, чи може депресія батька вплинути на сильний плач малюків.
Данські фахівці стверджують, що ймовірність, що в батька з симптомами депресії дитина буде сильно плакати опинилася в 2 рази вище, ніж у того, чий настрій рівний або піднесений. З іншого боку, вчені виявили, що у мам і тат, чиї діти часто плакали, ризик розвитку депресії на 30% вище, ніж у батьків спокійних діточок.

«Це відкриття не може бути віднесено до існуючих симптомів материнської депресії, про яких вже відомо, що вони є фактором ризику сильного дитячого плачу», - пише данський науковий журнал Pediatrics. - Цей феномен може бути пов'язаний з генетикою, депресивним батьком, а також - непрямим чином - з такими факторами, як подружній, сімейний або економічний стрес».

Інтернаціональне значення кольору в психології


Колір супроводжує людину протягом усього життя - після пологів на конверт з дитиною пов'язують рожеву або блакитну стрічку, а на похорони прийнято приходити в траурному чорному вбранні. Не дивно, що різні кольори впливають на емоційний стан людини, змушуючи її на підсвідомому рівні обирати ту чи іншу модель поведінки: червоний підштовхує на активні дії, білий заспокоює і надає рішучості, жовтий змушує радіти життю і оптимістично дивитися на життя.
Кольорова планета Земля
Значення кольору - поняття інтернаціональне. На фізіологічному рівні всі люди на Землі схожі один на одного, а, отже, і кольори розуміють однаково. Довести це досить просто. Візьмемо для розгляду один із кольорів - наприклад, червоний. Якщо в африканському племені дівчина отримує послання, прикрашене червоними намистинками або стрічками, то це означає, що у неї з'явився закоханий шанувальник.
В Індії червоні прикраси і тканини використовуються у весільних обрядах, заміжня жінка зобов'язана наносити на лоб червону крапку в знак приналежності до певному чоловікові. Червоний трактується в цій країні, як символ пристрасті та еротики.
У Франції одяг червоного кольору могли носити лише аристократи - вважалося, що це колір влади і могутності. З цієї європейської країни до нас прийшла традиція дарувати коханим червоні троянди - квіти любові.
Вплив кольору
Значення кольору у психології вивчається протягом багатьох століть. Однак на особливому місці серед психологів, які вивчали вплив кольору стоїть швейцарський психолог Макс Люшер, який не тільки зміг пояснити значення кольорів, але й створив відомий колірний тест, названий на честь творця.
Тест Люшера ґрунтується на виборі того або іншого кольору людиною. Вибраний тон - це показник тієї діяльності, який випробуваний віддає перевагу в житті. Як правило, тест Люшера використовується в цілях профорієнтації при підборі кадрів. На підставі отриманих результатів від 36 000 експериментів Люшер виділив 4 основні кольори:
Синій - стресостійкість, вірність;
Зелений - бажання самоствердитися, працювати на результат;
Червоний - перевага активних дій, колір кар'єристів;
Жовтий - мрійник, потребує чіткі перспективи.
Основні характеристики 4 кольорів також можуть розчинятися другорядними значеннями додаткових кольорів - чорного, коричневого, фіолетового. Кожне поєднання при цьому має свій індивідуальний сенс.

Немає коментарів:

Дописати коментар